NgoroNgoro Safari

11.1.2010 | Tanzanie, NgoroNgoro / Afrika
Fotky
Fotky na mapě
Text

NgoroNgoro je další tanzánský národní park, který se nachází uvnitř kráteru bývalé sopky NgorNgoro. Vnitřek kráteru je plochý a velký cca 20*60km. Jelikož je do něj pouze omezený přístup, většina zvířat v něm žije trvale v jakési zvláštní symbioze.

PONDĚLÍ 11.1.2010

Zase jsme vstávali za tmy a pak půl hodiny čekali na recepci až přijede Abdulah. Vyrazili jsme směrem dolů do kráteru. Je to zajímavý přírodní úkaz. Plocha dole v kráteru je úplně rovná, celý rok je tam pro zvěř voda, má to rozměry 20 x 60 km a spousta zvířat se proto neúčastní migrace za deštěm a zůstává v kráteru. Hned po sjezdu do údolí jsme minuli stádo bůvolů a pakoňů a o kousek dál, přímo u cesty, tak 3m od nás poklidně chrápali – to mě podrž – tři lví samci. Podle tmavé barvy hřívy už byli docela starý, ale po nočním lovu chrápali jak miminka. Kdyby se jeden z nich trochu nepohnul, úplně bych si myslel, že je to plyšová atrakce pro bílý huby :--).

BTW, myslím, že africký ekvivalent latinsko–amerického gringo a asijského barang je pagáty (čili bílá turistická huba). Pak jsme ještě viděli hrochy, slony žirafy, spoustu krásných ptáků, a nakonec i velmi vzácného nosorožce, samici s mládětem. Jo, a taky spoustu obřích pštrosů. Samice je šedočervená, samec černobílý a nadržený samec má rudý krk a nohy :--). Pak tam byl taky jeden pták, kterej si při zadrženosti strašně nafoukne krk jako balón a pak si v záklonu vykračuje jako pan rada v buřince po rynku :-).

Když jsme opustili bránu parku a už jsme byli psychicky naladění na 3 dny trvající návrat domů, najednou začal vzadu v autě křičet kuchař Josefa. Řidič smykem zastavil a vlevo na kopečku u cesty ve výšce našich očí, tak 3m daleko ležela a spala nádherná lvice. Taková poslední třešnička na dortu.

Pak už jenom tři hodiny prašnou cestou do Arushi, poslední noc v hotelu, 7 hodin po rozbité, ale přeci jen už lepší, cestě do Nairobi v Keni, pár hodin v hotelu s chrápajícím Donem v pokoji, ve dvě ráno vstávat. Domluvený minivan, co nás vezl z Arushi nepřijel, takže jsme jeli normálním taxíkem (a ušetřili 5$) , pak 5hodinový let do Káhiry, 5 hodin na letišti, další let 4,5 hodiny do Mnichova, 2,5 hodiny na letišti a hurá domů.

Zamrzlá a sněhem zapadaná Praha a zamrzlé auto u letiště.